לא תמיד הדרך הנכונה להתמודד עם בעיות בחיי הנישואין היא להתגרש. ההחלטה להתגרש הינה החלטה מורכבת בעלת השלכות רוחב קשות. במקרים רבים, הלקוחות באים למשרדנו לא באים כדי ל"חתוך", אלא כדי לרפא. כדי לדעת שהם עשו הכל על מנת לשמור על הקשר עם בן או בת הזוג ולהציל את חיי הנישואין.

גם אם גמלה בליבכם ההחלטה להתגרש, פנייה חפוזה מדי לבית המשפט עלולה לגרור את המשפחה למערבולת ממנה אין דרך חזרה. לכן, מומלץ לשקול את האפשרות לערוך פגישת גישור במשרדנו. פגישת גישור נעשית באווירה נעימה ואינטימית, על ידי עורך דין ומגשר יהונתן דראל. עורך דין דראל הינו מגשר מוסמך, אשר צבר ניסיון כעוזר שופט בבית המשפט לענייני משפחה. ניסיון זה מאפשר לו להציב בפני הצדדים מראה אמתית ומדויקת של פסק הדין הצפוי להינתן ככל ויבחרו לפנות להליך משפטי. בצורה זו, ניתן בימים ספורים, להביא לקיצן של מחלוקות מורכבות ומיותרות העלולות להתברר במשך שנים בבית המשפט.

חשובה אף יותר מהזווית המשפטית, היא הזווית האישית. בתי המשפט לענייני משפחה "פותרים" את הסכסוך המשפחתי בדרך אחת, שפעמים רבות אינה מתאימה למבנה ולאופי המשפחה הספציפית שמולו. הליך גישור מאפשר להביא את הצדדים גם לפתרונות יצירתיים וחדשניים שהמערכת הפורמלית אינה יכולה לספק. הגמישות של ההליך הגישורי מתאימה את עצמה למאפיינים הייחודיים של כל משפחה, מתוך מחשבה שגם אם בני הזוג נפרדים, יש לעשות זאת בצורה נקייה וחלקה, כדי למנוע נזקים לאנשים האהובים עלינו. במקרים בהם הדבר נדרש, הגישור נערך בליווי של מטפלת ומאמנת רגשית. בצורה זו, אתם יכולים להבטיח כי ההליך יהיה יעיל, מקצועי ומתחשב.

חשוב לזכור כי הנשכרים הגדולים ביותר של הליכי גישור, הם דווקא הילדים של בני הזוג. במקום להיגרר לסכסוך משפטי ארוך, הילדים זוכים בהורים מכבדים (גם אם בנפרד), משתפי פעולה ופנויים רגשית. מחקרים רבים הראו שילדים שהוריהם נפרדו בדרך של גישור ולא דרך בתי המשפט, מקבלים את גירושי הוריהם בצורה טובה ובריאה יותר, וסובלים פחות (ולעיתים אף בכלל לא) מבעיות הנפוצות אצל ילדים להורים גרושים.

המשרד מלווה זוגות המעוניינים בהליך גישור החל מהשלב הראשון של בירור וליבון המחלוקות ועד לשלב האחרון, ככל שזה נחוץ, של החתימה על הסכם הגירושין או שלום בית. בצורה זו הצדדים יכולים להתמקד בשיקום הקשר ובפתרון הבעיות המהותיות ולא בפרוצדורה משפטית מורכבת.

בין אם אתם מעוניינים להציל את הקיים ובין אם אתם מעוניינים בלסיים את הקשר בצורה יפה ומכבדת, פנייה להליך גישור צריכה להיות האפשרות הראשונה שלכם, ומשרדנו ישמח להיות המקום בו תבחרו להתחיל.

במסגרת הגישור תוכלו לקבל הן את הזווית האישית והן את הזווית המשפטית על מצבכם, וכך תוכלו לקחת החלטות מושכלות ביחס לעתידכם, עתיד ילדיכם ולחסוך לעצמכם סערה רגשית ועלויות כלכליות גבוהות.