דראל עורכי דין

תחומי התמחות

משרדנו מעניק שירותים במגוון רחב של תחומים מדיני המשפחה והירושה. צוות המשרד עוסק, אוהב ונושם את דיני המשפחה ואינו "פוזל" לתחומים אחרים, מה שמאפשר לנו להתמקצע בתחום באופן ייחודי ולהביא ללקוח את התוצאות הטובות ביותר.

יעוץ טרום גירושין

אנשים רבים טועים לחשוב שהליך הגירושין מתחיל עם הגשת התביעה ליישוב סכסוך לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה. בפועל, הליך הגירושין מתחיל עוד הרבה לפני כן. השלב הטרום גירושין, הוא קריטי מאוד להמשך ההליך והתנהלותו של המעוניין להתגרש בשלב זה יכולה להשפיע ישירות על תוצאותיו.

היתרונות בייעוץ טרום גירושין הם רבים. עו"ד מנוסה יכול להציג בפני המתייעץ את כל זכויותיו, להסביר על שלביו השונים של ההליך, נקודות החוזק ונקודות החולשה הקיימות בתיק, וכן למפות את צרכיו של הלקוח תוך הצבת מטרות ויעדים שיאפשרו להביא לידי מימוש את רצונותיו.

פגישת ייעוץ מקצועית מציבה בפני הלקוח את כל האופציות העומדות בפניו ומאפשרת לו לקבל החלטה מושכלת יותר באשר להמשך ההליך. לכן מומלץ ליצור קשר עם משרדנו לתיאום פגישה.

תביעה ליישוב סכסוך

כל הליך גירושין מתחיל בהגשת תביעה ליישוב סכסוך לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה. עם הגשת התביעה ליישוב סכסוך מתחילה תקופה שנקראת תקופת עיכוב ההליכים שבמהלכה אף אחד מהצדדים אינו יכול להגיש תביעות.

למרות שהצדדים מנועים מלהגיש את תביעותיהם, הם עדיין יכולים להגיש בקשות לסעדים זמניים או דחופים ולכן גם אם לכאורה מדובר בתקופת המתנה, הרי שהיא תקופה קריטית שבה חשוב להיות עם היד על הדופק ולתת לעו"ד מיומן לנהל את ההליך. במהלך תקופת ההמתנה, ייפגשו הצדדים לסכסוך עם עובדת סוציאלית מטעם יחידת הסיוע שתנסה להביא אותם להסכמות. הפגישה הראשונה ביחידת הסיוע היא ללא לווי משפטי, אולם עו"ד טוב ומקצועי ידאג להנחות את הלקוח כיצד להתנהל במהלך הפגישה וכיצד להיזהר מ"מוקשים" שעלולים לצוץ במהלכה.

גישור במשפחה

לא תמיד הדרך הנכונה להתמודד עם בעיות בחיי הנישואין היא להתגרש. ההחלטה להתגרש הינה החלטה מורכבת בעלת השלכות קשות.

לפני שפונים לבתי המשפט, מומלץ לשקול את האפשרות לערוך פגישת גישור במשרדנו. פגישת גישור נעשית באווירה נעימה ואינטימית, על ידי מגשר מוסמך שהינו גם עו"ד לדיני משפחה ובליווי של מטפלת ומאמנת רגשית. בצורה זאת, אתם יכולים להבטיח כי ההליך יהיה יעיל ומקצועי.

במסגרת הגישור תוכלו לקבל הן את הזווית האישית והן את הזווית המשפטית על מצבכם, וכך תוכלו לקחת החלטות מושכלות ביחס לעתידכם, עתיד ילדיכם ולחסוך לעצמכם סערה רגשית ועלויות כלכליות.

תביעת גירושין

לאחר  הגשת תביעה ליישוב סכסוך, בין אם בבית המשפט לענייני משפחה ובין אם בבית הדין הרבני, ככל ונכשלו המגעים ביחידת הסיוע, מתחיל, לפחות באופן רשמי, "הליך הגירושין". לרוב הליך גירושין מכיל בחובו שלוש תביעות שונות: תביעה רכושית, תביעה למזונות ותביעה למשמורת.

ריבוי התביעות מצריך כי עוה"ד המנהל את  תיק הגירושין יהיה בקי בכל אחד מההליכים, ידע לתמרן בין השופט או הדיין, בעל הדין שכנגד והלקוח. תיק גירושין, מכיל בחובו מלחמות רבות, ורק עו"ד מנוסה יכול לדעת מתי כדאי להילחם ומתי ניתן למצוא דרכים אחרות ליישב את המחלוקת. יתרה מכך, התנהלות חובבנית של עו"ד יכולה לעלות לבעלי הדין בזמן, כסף ובתסכולים רבים שהיו יכולים להימנע.

משרד עו"ד דראל, עוסק בניהול תיקי גירושין, החל מהשלב הראשון ועד האחרון. הידע המשפטי של צוות המשרד, בשילוב ההבנה של צרכי הלקוח וניסיון של שנים בליווי וייעוץ לשופטים בבית המשפט לענייני משפחה, מוכחים את עצמם ומספקים תוצאות.

מזונות ילדים

תביעה למזונות ילדים הינה הליך נפרד במסגרת הליך גירושין המוגשת לבית המשפט לענייני משפחה.

במסגרת שקלול דמי המזונות, יביא השופט בחשבון את העלות החודשית של הילד, הכנסות ההורים, חלוקת זמני השהות (היכן שוהים הילדים בפועל) וכן את מספר הילדים וגיליהם. חשוב לדעת ששופטים שונים נוהגים לחשב את סכומי המזונות באופן שונה, ולכן  ייתכן מצב שבו שני אנשים בעלי נתונים זהים יחויבו בסכומים שונים.

במקרים רבים, כאשר מוגשת תביעה למזונות ילדים על סכום מופרז, מחייבים השופטים את התובע בהוצאות משפט. לכן, כאשר מגישים תביעה למזונות ילדים מומלץ להתייעץ עם עו"ד מקצועי שיוכל להעריך את סכום דמי המזונות ובכך להימנע מהוצאות מיותרות.

מזונות אישה

רבים האנשים שמתבלבלים בין מזונות אישה למזונות ילדים. מזונות ילדים נועדו לספק את צרכיהם השוטפים של הילדים ואילו מזונות אישה נועדו כדי לשמר את רמת החיים של האישה לפני קבלת הגט.

סכום המזונות נקבע לפי רמת החיים של האישה במהלך החיים המשותפים. בניגוד למזונות ילדים, מזונות אישה אמורים לכלול גם הוצאות "מיוחדות" כגון: קוסמטיקה, לימודים ובילויים. בנוסף להוצאות כאמור, הבעל מחויב גם לספק לאישה מדור. יחד עם זאת, אישה זכאית למזונותיה רק כאשר היא אינה עובדת ורק עד שניתן פסק דין לגירושין.

פעמים רבות ישנו קושי להוכיח בבית המשפט את רמת החיים של האישה והתביעה עלולה להידחות רק בשל התרשלות של עוה"ד. לכן, חשוב לשכור את שירותיו של עו"ד מקצועי ובעל ניסיון.

הסכמי ממון

הסכם ממון מאפשר לבני הזוג לשלוט בחלוקת הרכוש והממון כפי רצונם לאחר פקיעת הנישואין או במות אחד מבני הזוג. זוגות שלא ערכו הסכם ממון במהלך חייהם המשותפים, מפקיעים מידיהם את השליטה בנכסיהם וחשופים להליכים משפטיים מורכבים.

הדברים נכונים ביתר שאת שעה שמדובר בנכסים שניתנו במתנה לאחד מבני הזוג, שנתקבלו בירושה ונכסים שהיו בידי מי מבני הזוג לפני הנישואין, שכן ההתנהלות בהם במהלך החיים המשותפים יכולה להוות קרקע לחלוקתם בין בני הזוג באופן שהם לא רצו בו מההתחלה.

כדי להימנע מכך, מומלץ להיוועץ בעו"ד, אשר יוכל "לתפור" הסכם ממון התואם למידות הזוג  ובכך יבטיח שענייני הרכוש לא יהוו בעיה במסגרת החיים המשותפים.

משמורת ילדים

מעבר להכרעה בשאלות רכושיות וכספיות, הליך גירושין מצריך גם הכרעה ביחס לשאלת הילדים. מי מההורים יקבל את החזקה בילדים וידאג לחינוכם וגידולם.

המגמה כיום בבית המשפט לענייני משפחה היא קביעת משמורת משותפת. כלומר, ההורים מגדלים את הילד באופן שווה ואחראים יחדיו על חינוכו וגידולו. יחד עם זאת, במקרים מסוימים, בעיקר כאשר אחד ההורים בעל מסוגלות הורית נמוכה, ניתן לעתור למשמורת בלעדית. במסגרת שיקוליו בסוגיית המשמורת, ייבחן בית המשפט את טובת הילד, המסוגלות ההורית של כל אחד מההורים ולעיתים יביא בחשבון גם את רצון הילד.

חלק מהותי מההכרעה בתיק משמורת הינו עריכת תסקיר שבמסגרתו עובדת סוציאלית מטעם המדינה בוחנת את התנהלות ההורים. המלצות התסקיר מקבלות מקום מרכזי בהכרעה בסוגית המשמורת ולכן חשוב שעוה"ד יכין את הלקוח מראש למפגש הגורלי.

אל כל לקוח של משרדנו מוצמדת מאמנת אישית ומטפלת רגשית עם התמחות בהכוונה הורית וזאת כדי לתת ללקוח את הכלים להם הוא זקוק כדי להיות הורה טוב יותר וכדי להיות מוכן בצורה טובה יותר לפגישה עם העובדת הסוציאלית.

תביעה לפירוק שיתוף

במהלך החיים המשותפים בני זוג צוברים נכסים רבים. עם פרידת הצדדים, יש לחלק את הרכוש שנצבר בצורה שווה (אלא אם כן ערכו בני הזוג הסכם ממון). תביעה לפירוק שיתוף מוגשת לבית המשפט לענייני משפחה ביחס לנכסים ספציפיים הניתנים לחלוקה כגון: דירה, רכב, חלקת מקרקעין וכו'.

כאשר מדובר בדירת מגורים בה מתגוררים ילדי הצדדים, יש לבית המשפט את היכולת להפעיל שיקול דעת בהכרעה בחלוקת הרכוש. במקרים רבים, טרם פירוק השיתוף, יוודא השופט כי יש לילדים מקום מגורים ראוי ורק אם נוכח כי כך הדבר, יורה על החלוקה.

תביעה לפירוק שיתוף מהווה חלק מהותי מהליך הגירושין שכן היא עוסקת בנכסים העיקריים והמהותיים ביותר של בני הזוג. לכן, חשוב שלא להפקיר נכסים אלו בידיו של עו"ד שאינו מקצועי.

עריכת צוואה

העידן המשפטי של היום מביא לכך שכל אדם חייב להבטיח את עתיד יורשיו בצוואה. כיום, עריכת צוואה אינה נחלתם של העשירים בלבד. בין אם הנכם עתירי נכסים ובין אם ברצונכם לשמור על שלמות המשפחה לאחר לכתכם, מומלץ לדאוג לעריכת צוואה כדין, אשר תבטיח לכם וליורשיכם שקט נפשי.

עריכת צוואה הינה פעולה פשוטה, יעילה וכדאית. יחד עם זאת, מומלץ להיזהר שכן צוואה שאינה עומדת בהוראות הדין עלולה להיפסל על ידי בית המשפט, וכך גם צוואה המכילה הוראות שאינן ברורות ונהירות עלולה לגרור את המשפחה למערבולת משפטית מסורבלת. לכן, מומלץ שאת הצוואה יערוך עו"ד, אשר בקי בדיני הצוואות ויודע לזהות את ה"מוקשים" המשפטיים והניסוחיים שיכולים להיות לרועץ.

הנכם מוזמנים לפגישת ייעוץ במשרדנו, במהלכה תוכלו להתייעץ עם עו"ד מיומן, אשר ייתן לכם את מלוא המידע לו אתם זקוקים וככל שתרצו יערוך עבורכם צוואה התפורה למידותיכם ומידות משפחתכם.

בקשה לצו קיום צוואה

מדובר בהליך פשוט שניתן לבצעו גם באופן מקוון. עם פטירת המצווה, יש להגיש לרשם לענייני ירושה את הצוואה המקורית בצירוף תעודת פטירה של המנוח או בקשה להוכחת מוות. בנוסף, יש להודיע ליתר הזוכים על הגשת הבקשה בדואר רשום ולצרף את אישור משלוח ההודעה לבקשה.

על אף שהגשת בקשה לצו קיום הינה פעולה פשוטה יחסית, מומלץ טרם הגשתה להיוועץ בעו"ד שיוכל לעזור באיסוף, ארגון ועריכת המסמכים הדרושים להגשת הבקשה. בנוסף, חלק מהמסמכים הדרושים להגשת הבקשה מצריכים אימות חתימה על ידי עו"ד (למשל, טופס בקשה לצו קיום צוואה שהוגש באופן מקוון). הצורך בעו"ד מתגבר כאשר מדובר בכמות גדולה של זוכים או כאשר הזוכים על פי הצוואה, אינם בני משפחתו של המצווה.

במסגרת השירותים אותם מציע המשרד, אנו יכולים להגיש את הבקשה לצו קיום צוואה בשמכם או לתת לכם את הידע המקצועי כיצד תוכלו להגישה בעצמכם.

התנגדות לצוואה

פעמים רבות סכסוכים משפחתיים נגרמים דווקא במקרים בהם בן המשפחה שהלך לעולמו מותיר אחריו צוואה. צוואה יכולה להיפסל, בין היתר, כאשר על המנוח מופעלת השפעה בלתי הוגנת, בד"כ על ידי מי מבני המשפחה, או כאשר המצווה לא היה כשיר לערוך צוואה.

עם הגשת בקשה לצו קיום צוואה, נפער חלון הזדמנויות צר שבו ניתן להגיש את ההתנגדות עם הנימוקים לה. מדובר בהליך מורכב וקריטי שבו על המתנגדים לפעול מהר להשגת ראיות התומכות בעמדתם, שכן החלק הקשה בהליך הינו להוכיח לבית המשפט כי דין הצוואה להיפסל.

בהליכי התנגדות לקיום צוואה, חשוב כי עוה"ד המנהל את התיק יהיה בקי ברזי החוק והפסיקה, אולם ישנו יתרון מובהק לעו"ד שעבד בצמידות לשופט ויודע כיצד מוכרעים תיקי התנגדויות.

ייפוי כוח מתמשך

עריכת ייפוי כוח מתמשך נועדה כדי לאפשר לכל אדם המעוניין בכך להפקיד את מלאכת קבלת ההחלטות בנוגע לגופו ורכושו בידי אדם קרוב, שיפעל בהתאם להנחיות שהושארו לו מראש. בכך, ניתן להתכונן למצבים הקשים בהם אדם מאבד מצלילותו ומיכולתו לקבל החלטות בצורה שקולה ונבונה.

ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך ייחודי, שמצד אחד שומר על האוטונומיה  והרצון האישי של הפרט ומן הצד השני מבטיח לפרט שתמיד יהיה לצידו אדם קרוב שישמור על האינטרסים האישיים שלו בכל רגע נתון. החתימה על ייפוי כוח מתמשך צריכה להיעשות רק בפני עו"ד שעבר את ההסמכה של האפוטרופוס הכללי וקיבל היתר לעשות כן.

בעניינים של בריאות, נפש וממון, אסור לחכות שיהיה מאוחר מדי. צרו עוד היום קשר עם משרדינו והבטיחו כי גם בעתיד יהיה מי שידאג לאינטרסים שלכם.

צרו קשר