מעבר להכרעה בשאלות רכושיות וכספיות, הליך גירושין מצריך גם הכרעה ביחס לשאלה החשובה ביותר, מי מההורים יקבל את החזקה בילדים.

סכסוכי משמורת הם לרוב הסכסוכים ה"נפיצים" ביותר במסגרת הליך הגירושין. מסיבה זו חשוב לנו לנהל את הליכי המשמורת בצורה מקצועית ויעילה, ה"מצננת" את הלהבות, ככל וניתן, ומאפשרת לצדדים לשתף פעולה בשביל הילדים.

המגמה כיום בבית המשפט לענייני משפחה היא קביעת משמורת משותפת. כלומר, ההורים מגדלים את הילד באופן שווה ואחראים יחדיו על חינוכו וגידולו, במה שמכונה "ביחד אבל בנפרד". עם זאת, במקרים מסוימים, כאשר אחד ההורים בעל יכולות הוריות נמוכות או כאשר יש חשש לטובתו של הילד, ניתן לעתור למשמורת מלאה.

במסגרת שיקוליו בסוגיית המשמורת, ייבחן בית המשפט את טובת הילד, היכולות ההורית של כל אחד מההורים ולעיתים יביא בחשבון גם את רצון הילד. הדבר המרכזי אותו מביאים השופטים בחשבון בסכסוכי משמורת הוא טובת הילד. טובת הילד הינו מונח משפטי, המשתנה כל הזמן ובהתאם לנסיבות המקרה. זוהי חובתו של עורך הדין "לשכנע" את השופט מהי טובת הילד במקרה הנוכחי. לכן, ישנה חשיבות יתרה לניסיון של עורך דין המייצג בסכסוך המשמורת.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא תמיד בית המשפט לענייני משפחה מתחשב ברצון הילד. המשקל הניתן לרצון הילד משתנה בהתאם לנסיבות השונות ומושפע מגורמים שונים כמו: גיל הילד, בגרותו הנפשית והקשר שלו עם הוריו.

חלק מהותי מההכרעה בתיקי משמורת הינו עריכת תסקיר על ידי עובדת סוציאלית מטעם המדינה. במסגרת עריכת התסקיר, העובדת הסוציאלית בוחנת את התנהלות ההורים, נקודות הכוח ונקודות החולשה שלהם, הדינמיקה בינם לבין הילדים ולא פחות חשוב מכך היא בוחנת גם את התקשורת ושיתוף פעולה של ההורים אחד עם השני. התסקיר הינו תסקיר מקיף והמלצות התסקיר מקבלות מקום מרכזי בהכרעה בסוגית המשמורת ומעטים הפעמים בהם יסטה בית המשפט מהמלצות התסקיר. לכן, חשוב שעורך הדין יכין את הלקוח מראש למפגש גורלי זה.

במקרים בהם הדבר נדרש וכחלק משירותי המשרד, אנו דואגים להצמיד ללקוח מאמנת אישית ומטפלת רגשית עם התמחות בהכוונה הורית, וזאת כדי לתת ללקוח את הכלים להם הוא זקוק כדי להיות הורה טוב יותר וכדי להיות מוכן בצורה המיטבית לפגישה עם העובדת הסוציאלית.

סכסוכי משמורת הם בגדר "ריצה למרחקים ארוכים" והלקוח צריך להיות מוכן לכך. התנהלות אימפולסיבית או אמוציונאלית מצד הלקוח יכולה להשפיע ישירות על תוצאות ההליך באופן שלא ניתן יהיה להחזיר את הגלגל לאחור. מסיבה זו, אנו מלווים את לקוחותינו, לאורך כל ההליך באופן שוטף. הלקוחות שלנו יודעים שהם יכולים לפנות אלינו בכל רגע ולקבל הצעה נכונה ומקצועית להתנהלות במסגרת ההליך ובחיי היום יום.